در این مقاله:

مشاوره کسب‌وکار هنر و حرفه‌ای است که به صاحبان مشاغل برای رسیدن به اهداف و حل مشکلات کاری آنها کمک می‌کنند. همچنین یک مشاور کسب‌وکار به افراد کمک می‌کند که در مسیر شغلی خود رشد کنند و بر موانعی که در مسیر رسیدن به اهداف ایجاد می‌شود، پیروز شوند. مشاوران در ازای راهنمایی و کمک به افراد و کسب و کارهای مختلف، مبلغی به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند. درآمد مشاوران کسب‌وکار متفاوت است و بسته به میزان تخصص و تجربه و میزان زمانی که برای راهنمایی و مشاوره کسب و کارها در نظر می‌یگرند، تغییر می‌کند.

درآمد مشاور کسب‌وکار

روش‌های کسب درآمد از مشاوره کسب‌وکار

برخی از افراد تصور می‌کنند در یک کسب‌وکار مشاوره‌ای تنها قرار است از دریافت حق مشاوره به درآمد برسند. اما این تصور اشتباه است. روش‌های مختلفی برای درآمدزایی در این حوزه وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم.

1. ارائه خدمات

بسیاری از مشاوران کسب‌وکارها از ارائه خدمات مرتبط، درآمد دارند. به طور مثال شرکت مشاوره راه‌اندازی مزرعه استخراج ارز دیجیتال، به جز دریافت دستمزد مشاوره، دستمزدی را نیز برای همراهی در راه‌اندازی مزرعه، ارائه سیگنال برای خرید ارز دیجیتال و … دریافت می‌کند.

2. فروش محصول

در بیشتر مواقع مشتریان در هنگام دریافت مشاوره برای راه‌اندازی کارگاه، رستوران، فروشگاه و … خود، خرید محصول را نیز به آنها واگذار می‌کنند. در همچین شرایطی شرکت مشاوره هم می‌تواند از فروش محصول سود به دست آورد و هم می‌تواند قسمتی از بودجه کل خرید را به عنوان دستمزدش در خرید و راه‌اندازی کسب و کار دریافت کند.

3. فروش آموزش

یکی از مهم‌ترین روش‌های درآمدی مشاور‌های کسب‌وکار، آموزش است. امروزه کسب‌وکار‌های مشاوره‌ای می‌توانند با برگزار کردن دوره‌های آموزشی عمومی برای مشتریان و برگزاری دوره‌های خصوصی برای مشتریان خاص، درآمد بسیار خوبی را کسب کنند.

4. همکاری در فروش

بسیاری از مشاوران کسب‌وکار ، به منظور خرید محصول، مشتریان خود را به فروشگاه‌های مورد اطمینان خود می‌فرستند. در ادامه صاحبان این فروشگاه‌ها نیز در ازای این معرفی، قسمتی از سود خود را به مشاور می‌دهند.

5. دریافت دستمزد مشاوره

در نهایت همانطور که خودتان نیز اطلاع دارید، هر شغل و هر کسب‌وکاری یک دستمزد به ازای مشاوره ساعتی از مشتریان دریافت می‌کند و این مبلغ می‌تواند از رقم‌های کم تا چند میلیون به ازای هر ساعت باشد.

درآمد مشاور کسب‌وکار

مشاوره کسب‌وکار چگونه شما را به درآمد می‌رساند؟

همانطور که می‌دانید مشاوران افرادی هستند که با استفاده از تجربه و دانش خود مشتری‌هایشان را برای رسیدن به هدف خاص، راهنمایی می‌کنند. به این‌ترتیب مشتریان با کمک راهنمایی این این افراد می‌توانند کسب و کار خود را رونق داده و به درآمدهای بالا برسانند.

کسب‌وکار‌های مشاوره‌ای به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول کسانی که به مشتریان خود در مورد یک هدف، مشاوره حضوری یا تلفنی ارائه می‌دهند. به طور مثال یک مشاور تحصیلی که به مخاطبش می‌گوید چگونه باید انتخاب رشته کند.

دسته دوم کسانی که به جز راهنمایی‌های تئوری، به مشتریان در رسیدن به هدف‌شان کمک‌های عملی نیز ارائه می‌دهند. به طور مثال یک شرکت مشاوره راه‌اندازی رستوران که به مشتریان خود هم خدمات مشاور و هم کمک‌هایی برای راه اندازی رستوران ارائه می‌کند.

درآمد مشاور کسب‌وکار برچه اساسی تغییر می‌کند؟

مشاوره کسب‌وکار انواع مختلفی دارد و درآمد مشاور کسب‌وکار از طریق هر کدامشان متفاوت است. در ادامه این روش‌ها را برایتان ذکر می‌کنیم.

  • مشاوره به صورت مکاتبه‌ای یا ایمیلی
  • مشاوره آنلاین یا به صورت چت‌های پیام‌رسان
  • مشاوره تلفنی کسب‌وکار
  • مشاوره حضوری در محل دفتر آکادمی
  • مشاوره حضوری در محل کسب‌وکار متقاضی مشاوره
  • مشاوره به صورت پروژه‌ای

فیس بوک
توییتر
لینکدین
واتس آپ