مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکار

در این مقاله:

مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکار

مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکار یکی از خدمات کاربردی و مفید برای افرادی است که تصمیم دارند کسب‌وکار جدیدی را شروع کنند. این مشاوره در مرحله‌های مختلف از ایده تا اجرا به آن‌ها کمک می‌کند، چرا که راه‌اندازی و کارآفرینی یک شغل نوپا کار راحتی نیست و به بررسی درست و اصولی چالش‌های روبه‌رو (فرصت‌ها و تهدید‌ها، عوامل موفقیت و شکست، نقاط قوت و ضعف و …) نیاز دارد.

 

مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکار چه مزایایی برای شما به همراه دارد؟

با استفاده از مشاوره کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار، شما می‌توانید:

  • ایده و طرح خود را ارزیابی و بازبینی کنید.
  • بازار هدف، فرصت‌ها، رقبا و تهدید‌های کسب‌وکار خود را شناسایی و تحلیل کنید.
  • بودجه، نیروی و منابع لازم برای را‌ه‌اندازی و کارآفرینی کسب‌وکار خود را بررسی و تامین کنید.
  • استراتژی بازاریابی، فروش، تولید و توسعه کسب‌وکار خود را طراحی و پیاده‌سازی کنید.
  • قرارداد‌های حقوقی، بیمه‌ای، مالیاتی و سایر موضوعات قانونی مربوط به کسب‌وکار خود را بررسی و حل و فصل کنید.
  • و …

 

چرا به مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکار نیاز داریم؟

بسیاری از افرادی که تصمیم دارند کسب‌وکار جدیدی را راه‌اندازی کنند، در روز‌های اولیه خود را بی نیاز از مشاوره کسب و کار می‌دانند و از هیچ فردی تقاضای کمک نمی‌کنند. اما هر چقدر جلوتر می‌روند احساس نیاز به مشاوره را بیشتر حس می‌کنند. در ادامه برخی از دلایل نیاز به مشاوره را برایتان ذکر می‌کنیم.

نیاز به تجربه در راه‌اندازی کسب‌وکار

اولین چیزی که باعث می‌شود که افراد نیاز به مراجعه به مشاور را احساس کنند، تجربه این افراد در زمینه‌های مختلف است. راهی که ما الان قصد طی کردنش را داریم آن‌ها از قبل طی کرده‌اند یا از روش‌های مختلف با آن آشنایی دارند. به همین دلیل با فراز‌ و نشیب این راه آشنا هستند و می‌توانند از طریق تجربه برای طی کردن مسیر بدون اشتباه به ما کمک کنند.

نیاز به اطلاع از سایر کسب‌وکار‌ها

مشاوران کسب‌وکار با افراد و فعالیت‌های مختلفی سروکار دارند و از شرایط آن ها مطلع هستند. به همین دلیل می‌توانند شرایط کسب و کارهای دیگر را بررسی و با توجه به فعالیت موردنظر به شما مشاوره دهند. در این زمینه اگر کسب و کار موردنظر شما به اطلاعات خاصی نیاز داشته باشد، با توجه به فعالیت‌های مشابه، نکات لارم را به شما ارائه می‌دهند.

نیاز به شبکه ارتباطی گسترده

مشاوران کسب‌وکار شبکه ارتباطی بسیار خوبی با مردم و شرکت‌های دیگر دارند. بنابراین اگر در مسیر کسب‌وکارتان مشکلی داشته که برای حل کردن آن به افراد خاص یا متخصص و کاربلد نیاز داشته باشید، از طریق مشاور با آن‌ها آشنا می‌شوید. خود مشاوران نیز می‌توانند واسطه‌ای برای شما باشند تا به این‌ ترتیب مشکل شما را نیز حل کنند.

نیاز به دانستن قوانین ناشناخته در ایجاد کسب‌وکار

در هر شغل و کسب وکاری همواره قوانینی وجود دارد که در آموزش‌ و کتاب‌ها آورده نشده است و تا زمانی که شما وارد آن کار نشوید متوجه این موارد نخواهید شد. مشاورانی که چندین سال است وارد کار شده‌اند با این قانون‌های ناشناخته آشنایی دارند. پس می‌توانند شما را با این قوانین آشنا کنند تا با مشکلات سخت و حل نشدنی مواجه نشوید.

 

سخن پایانی

همانطور که گفتیم کسب وکاری موفق خواهد شد که از تجربه مشاوران متخصص و کاربلد استفاده کند. این افراد نسبت به قوانین آن شغل و کسب‌وکار اطلاعات کافی دارند و با توجه به توانمندی خود و نیاز‌های مردم بهترین خدمات را ارائه می‌دهند. شروع فعالیت و ادامه آن با مشاوره و راهنمایی بهترین کار است و موفقیت شما را تضمین می‌کند.

وقت مشاوره رزرو کنید

مشاوره کسب و کار رایگان

انواع مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کارهای کوچک

فیس بوک
توییتر
لینکدین
واتس آپ